Моя Аравія

Ось і минув рік, як я проживаю в арабському світі. Так несподівано доля повернула все моє життя – від палкої любові до Батьківщини – України, до усвідомлення факту появи в моєму серці ще одного, другого дому в арабському світі –  Омані. Коли приїхала вперше в Маскат – столицю Оману, була приємно вражена білизною цього міста. Перше враження тотальної білизни будівель викликало почуття свята, неначе все місто приготувалося до урочистої події. Тому для себе Маскат я так і назвала – моя біла столиця.

Маскат – моя біла столиця!

Ця білизна будівель Маскату полонила величчю, постійною святковістю, привітністю та стала моїм другим домом.

Поступово, в міру адаптації до життя в арабському світі, зрозуміла, що мене неодноразово переслідує думка, що я вже тут колись жила – все рідне до болю – зелені кущі, квіти, пальми, море, папуги і т.д.

Вся ця зелень, квіти, краса чимось нагадує Україну з трішки теплішим кліматом. Такі ж приємні та довірливі люди.

Нова Аравія!

Термін Аравія не новий в моєму житті  – часто зустрічала цей термін в історичній літературі часів козаччини. Однак, ніколи не думала, що знайомство з арабським світом поступово відкрило для мене цілий каскад наукових досліджень в різних напрямах історії, географії, природознавства, етносу та ін.

День за днем збирала фото подібних речей, робила порівняння з нашою культурою, почала аналізувати, шукати подібні та відмінні риси в предметах побуту, ткацтві, різьбі, чеканках,  елементах  одягу, прикрасах та ін.

Обробляла інформацію, старалася порівнювати і консультуватися в етнографів, щоб зрозуміти корені, витоки, паралелі наших культур.

Сьогодні я спробую узагальнити все побачене, структурувати те, що зуміла зрозуміти і співставити,  що можу пояснити або спробувати пояснити. Час поставить все на свої місця, однак колективний розум українців може багато що пояснити та доповнити з того, що я по бачила і не змогла до кінця пояснити.

Тому, вирушаємо у віртуальну подорож в чудову країну Оман, яка розкинулася на березі Індійського океану, окресливши прилеглі води як Оманське море.

Його величність Султан Кабус бін Саїд Аль Саїд

Більше

Маскат – моя біла столиця!

Більше

Арабески хною на жіночих руках

Більше

Дім опери в Маскаті

Більше