Найкраща інформація – з перших уст

Ну що ж, привіт 58, довга життєва дорога до Мудрості.

Чудовий вік, коли ти втримуєш себе в образі 35+, але можеш ввійти в роль жінки любого віку і зіграти роль 25-ти річної блондинки в квадраті, довівши до сказу автоінспектора, чи покліпати очима наївної юнки і зробити по-своєму. І це твоя конкурентна перевага по віку. Ти можеш все!

Ти можеш собі дозволити на некоректне запитання стосовно твого віку відповісти: 60!… і з усмішкою спостерігати як на це реагують.

Ти можеш досліджувати світ в образі безтурботної студентки, постійно задаючи питання “Чому?” з незрозумілих тобі тем, ситуацій, традицій, звичаїв в інших країнах світу і потім поступово все зводити у власний аналітичний пазл і ловити від цього кайф (наукові дослідження цивілізацій ніхто не відміняв).

І водночас ти можеш (якщо ти цього хочеш) фахово демонструвати свій широкий кругозір однодумцям, відстоювати свої знання і досвід експерт-рівня, йти новатором по світу, бути впевненим в тому, що робиш, витягувати з того світу приречених (бо маєш на це час і натхнення і ловиш від цього свій науковий кайф).

Протистояти життєвим перипетіям і залишатися Людиною, Українською Жінкою з гордо піднятою головою та завжди прямим поглядом очі-в-очі.

Залишатися людиною з гідністю і людськими чеснотами, незважаючи на виклики життя.

Мати свою думку і не боятися її озвучувати та відстоювати.

Жити за принципами прямої мови та гіркої правди і водночас мати багато друзів різного віку від малечі до людей поважного віку. Бути доброю та ніжною в одних ситуаціях, та строгою і вимогливою в інших та Ксеною-воїном у критичних. І це теж приємний присмак віку та життєвої мудрості.

Життєва мудрість і водночас Молодість душі. Так сьогодні себе почуваю.

Ми відчуваємо свій вік настільки, наскільки ми це хочемо відчувати. Можна в 30 відчувати себе життєво виснаженим, а можна і після 50 бути вічним двигуном прогресу, радості і будь-якого позитивного “кіпішу” в стилі кращих студентських традицій.

Мати час на саморозвиток як фаховий, так і для душі.

Що змінилося після 50-ти річного екватора?

Практично нічого.

Не святкую свої ювілеї, оскільки в країні війна.

Принципово не спілкуюся мовою окупанта.

Не сприймаю негативну та деструктивну інформацію, аналізую, співставляю, досліджую світ.

Захопилася арабським світом, оскільки бачу там прогрес і розвиток. Цьогоріч полюбила Дубай.

Мала нагоду вийти за межі системи, зі сторони подивитися на Україну і зрозуміти цей природній рай нашої Батьківщини, креативну націю, яка гордо несе ім’я України по всьому світу.

Доля підсунула несподівану можливість загартування в світі гарячого піску і гарячого каменю. Я мала унікальну можливість дослідити і зрозуміти іншу цивілізацію., її плюси та мінуси.

Поламати руку і вилікувати спину.

Зайнятися активним водяним спортом.

Реалізувати давню мрію продовження танцювальної практики.

Захопитися вивченням арабської мови і арабської культури.

Стала мовчазною та виваженою. Як сьогодні випадково висловилися мої діти: “В той час, коли мама була ще “кіпішною”….

Є ситуації, коли борюся: за умови, що бачу достойного супротивника.

В інший ситуаціях – просто виставляю межу в 33 км. Розумний зрозуміє, а примітивному і так все одно.

Сьогодні зловила себе на думці: динаміка моїх псевдонімів: “Бджілка” – в школі (за працездатність), “Мама” – в бізнесі (справді можу бути мамою для співробітників і водночас “найкращою в світі свекрухою”), “Гора” – в творчий період після 45-років, “Українська королева” – в арабському світі. Сьогодні отримала арабське привітання: “З днем народження, красуне!” від моєї вчительки арабської мови.

Так, мудрість приходить з роками, з життєвим досвідом, щоденним вмінням відстояти себе, свої погляди і цінності.

Позаду залишається історія і твій персональний слід в цій цивілізації. Намагаюся, щоб сліди мої були чисті, з позитивними спогадами.

Україна проходить важке випробування. І це найбільше болить.

Тому кожен день повинен бути наповнений сонцем, усмішками, добром, щирістю, розвитком. Саме тими чеснотами, які вирізняють українців у всьому світі: широкий світогляд, глибокі базові знання, щирість та чесність.

8 років після екватора: Майдан, АТО, війна, ковід.

Україна та світ проходить через “мирну” трансформацію.

Феномен проходження чергового вузького горла пляшки цивілізації ніхто не відміняв.

Тому жити в страхові без страху, розвиватися, а не деградувати, оточувати себе позитивом і притягувати позитив – це основні умови нашої трансформації.

Вдячна всім за привітання, побажання! Хай в вас і в нас буде все гаразд. Важче пережили. Все краще попереду!