Самоідентифікація українців…

Будь-яка людина є особистістю. Рано чи пізно самоідентифікація проявляється в стилі поведінки, в грамотності і красі мови, в манерах та в стилі одягу.

Здавна кожна нація мала свій стиль мовлення, діалект, як самоідентифікація певної популяції.

З часом багатомовність стала рисою імплементації глобальних світових трендів та розмивання національної свідомості. Думаю, що це не від великого розуму політиків, а скоріше від глибоких комплексів і страху меншовартості.

В час глобалізації та стирання меж національної самоідентифікації питання власної ідентифікації залишається зараз і буде завжди актуальним як варіант прогресу розвитку людства. Формування сірої маси ще ніколи ні до чого доброго не приводило.

Тому як в дитячому, так і в свідомому віці кожна особистість має право на вираз власної ідентифікації мовою, поведінкою, стилем одягу, комунікації, демонстрацію власних уподобань та улюблених занять.

До дня вишиванки: самоідентифікація українців в світі – це вишиванка. Завжди і всюди. Це як невідємний дрес-код.

І чим далі ти від дому, тим частіше ми вдягаємо вишиванку.

Колись, ще до війни, проскочила фраза-прогноз, що Україна буде змінювати світ. Важко щось однозначне сказати про Україну, але те, що українці-експатріати, емігранти змінюють світ. Це факт. Маю певний досвід і певні спостереження з цього питання.

Сьогодні вишиванка стала дрес-кодом українців по всьому світу і асоціюється з щирістю, відкритістю, культурою, доброзичливістю, креативністю українців.

Це приємно і радує, що ми і світ змінюємося на краще.

P.S. Завжди на міжнародних конгресах, виставках ми представляємо Україну у вишиванках: