بلدي العربية

Ось і минув рік, як я проживаю в арабському світі. Так несподівано доля повернула все моє життя – від палкої любові до Батьківщини – України, до усвідомлення факту появи в моєму серці ще одного, другого дому в арабському світі –  Омані. Коли приїхала вперше в Маскат – столицю Оману, була приємно вражена білизною цього міста. Перше враження тотальної білизни будівель викликало почуття свята, неначе все місто приготувалося до урочистої події. Тому для себе Маскат я так і назвала – моя біла столиця.

Маскат – моя біла столиця!

Ця білизна будівель Маскату полонила величчю, постійною святковістю, привітністю та стала моїм другим домом.

Поступово, в міру адаптації до життя в арабському світі, зрозуміла, що мене неодноразово переслідує думка, що я вже тут колись жила – все рідне до болю – зелені кущі, квіти, пальми, море, папуги і т.д.

Вся ця зелень, квіти, краса чимось нагадує Україну з трішки теплішим кліматом. Такі ж приємні та довірливі люди.

Нова Аравія!

Термін Аравія не новий в моєму житті  – часто зустрічала цей термін в історичній літературі часів козаччини. Однак, ніколи не думала, що знайомство з арабським світом поступово відкрило для мене цілий каскад наукових досліджень в різних напрямах історії, географії, природознавства, етносу та ін.

День за днем збирала фото подібних речей, робила порівняння з нашою культурою, почала аналізувати, шукати подібні та відмінні риси в предметах побуту, ткацтві, різьбі, чеканках,  елементах  одягу, прикрасах та ін.

Обробляла інформацію, старалася порівнювати і консультуватися в етнографів, щоб зрозуміти корені, витоки, паралелі наших культур.

Сьогодні я спробую узагальнити все побачене, структурувати те, що зуміла зрозуміти і співставити,  що можу пояснити або спробувати пояснити. Час поставить все на свої місця, однак колективний розум українців може багато що пояснити та доповнити з того, що я по бачила і не змогла до кінця пояснити.

Тому, вирушаємо у віртуальну подорож в чудову країну Оман, яка розкинулася на березі Індійського океану, окресливши прилеглі води як Оманське море.

جلالة السلطان قابوس بن سعيد آل سعيد

Більше

مسقط عاصمتي البيضاء!

Більше

نقش الحناء على الأيادي الأنثوية

Більше

دار الأوبرا بمسقط

Більше