Арабески хною на жіночих руках
Перше, що захотілося спробувати – це відчути себе арабською жінкою з розмальовуванням хною рук та ніг. Як пізніше виявилося, ця святковий «прикид» арабських жінок для святкових вечірок, для нареченої, для коханого чоловіка.
З першого разу «екіпіровки» арабесками на традиційному фестивалі в Омані, була приємно вражена, що всі чоловіки позитивно звертають увагу на ці малюнки на руках та ногах, схвально усміхаючись, без усіляких проявів хтивості чи зверхності.
Після декількох спроб пожити в цьому образі, зрозуміла, що цей імідж мені імпонує. Візерунки на руках створюють позитивний настрій та доповнюють жіночність в образі ділової жінки. Чим далі – тим цікавіше. Поступово дані візерунки стали моїм новим іміджем в арабському світі і злилися з моїм новим образом україно-арабської жінки.
Далі відбулося 2 події, про які гріх не розповісти. Одного разу, коли мій чоловік Віктор провідував мене в арабському світі, я зрозуміла, що він ще наживо не бачив моїх малюнків на руках, лише на фото і вирішила зробити для нього приємний сюрприз. Ввечері мій коханий був просто приємно вражений і не проявляв якихось надзвичайних захоплень.
Все найцікавіше почалося зранку, під час сніданку – відсунувши страви, Віктор несподівано почав фотографувати мої руки. І тут я зрозуміла, що це не просто арабески – це елемент жіночності, жіночої привабливості, можливо скритого кокетства, невербального захоплення і т.п.
Мій проект продовжувався. І ось зустріч однокласників, 35 років тому ми закінчили школу і залишилися великими друзями на все життя. Так склалися обставини, що я прибула на це святкування з арабесками на руках, навіть не задумуючись над «наслідками».
Перша реакція не забарилася – почалися розпитування що це і як це і звідки…
Далі …. Цікавіше – розглядування, розпитування щодо татуажу та хни, тобто технології виконання і т.д.
Одним словом, вечір пройшов на ура з акцентом на арабески. До кінця вечора мої однокласники дозріли до думки, що років 40 тому мене як комсомолку, активістку та старосту класу виключили б з комсомолу за «аморальну» поведінку з іноземним впливом.
Однак на сьогоднішній день хлопці із захопленням поглядали на мої руки, позитивно коментували, а дівчата дозволяли собі доторкнутися, погладити мої руки та наприкінці вечора почали розпитувати де можна зробити таке чудо для себе.
Ранок виявив ще один позитив арабескотерапії – одна моя однокласниця вирішила зробити собі щось подібне у вигляді луски на руках та золотистих кігтиків на нігтях, щоб в позитиві проявити свої риси Дракона.
Тепер я зрозуміла, що мої арабески стануть невід’ємним елементом мого іміджу ділової жінки для підкреслення романтики і жіночності. Можливо саме зовнішніх рис жіночності не вистачає українській жінці для демонстрації своєї емоційності в щоденному житті, адже українки нерідко займають домінуючу позицію в сім’ї та суспільстві, забуваючи не раз проявляти власну вроду та жіночність.
Не можу до кінця все пояснити, однак арабески в моєму житті суттєво змінили мій характер, стиль поведінки, манери спілкування, додавши значно більше шарму до мого жіночого ЕГО. Вдячна долі, що попала в арабський світ для самоудосконалення як чарівна жінка, яка вміє бути жіночною.
Не виключаю, що з часом арабески стануть новим віянням моди в українському суспільстві і займуть достойне місце в позиціонуванні чуттєвості в української жінки.
Проект – дослідження спільних рис в українській та арабській культурах.
Вишивка в арабській культурі.
Українська вишивка.
Арабески
Мистецтво арабесок виникло на арабському Сході і поширилося далеко за його межі. Надалі термін арабеска стали застосовувати тільки для рослинного орнаменту. Для арабески характерно нескінченне варіювання одних і тих самих фігур. Спрощено передаючи письмо, квітку або стебло, майстри арабески досягали різноманітності, повторюючи нескладний елемент нескінченну кількість разів.
В ісламському мистецтві арабеска – це основний візуальний символ важкого й складного шляху до вищої істини. Декоративний лінійний стиль дозволяв обійти заборону на зображення людей і тварин і створити якийсь магічний візерунок, нескінченний у своєму різноманітті і який допомагає в релігійній медитації.
Цей цікавий фігурний орнамент з плавних ліній та завитків нерідко проглядається в кольоровому орнаменті українського мистецтва.