Біографія

Уляна Богданівна Лущик народилася 1 лютого 1964 року у місті Тернополі в сім’ї лікарів. Середню школу закінчила із золотою медаллю. Іще школяркою обрала для себе майбутню професію – вирішила стати лікарем, як батько й мати. Готувалася до цього ґрунтовно та серйозно – пройшла в медицині все від самого початку: працювала й санітаркою, і медсестрою.

У 1981–1988 роках навчалася на лікувальному факультеті Тернопільського медичного інституту. Іще в шкільні роки відчула потяг до наукової роботи, була лауреатом міських олімпіад із біології. А під час навчання в інституті стала активним членом студентського наукового товариства. У студентському науковому гуртку кафедри нервових хвороб Тернопільського медінституту виконала 4 наукові роботи з дослідження особливостей церебральної гемодинаміки та впливу на неї вазоактивних середників у хворих із порушеннями мозкового кровообігу. Неодноразово брала участь у студентських наукових конференціях, ставала дипломанткою республіканських конкурсів студентських наукових робіт. Уже в той час почала освоювати та відпрацьовувати методику УЗДГ екстракраніальних артерій голови.

Після закінчення медінституту у 1988–1989 роках проходила інтернатуру на базі Подільської центральної районної клінічної лікарні в Києві, потім працювала дільничним терапевтом, невропатологом у лікарні швидкої допомоги, лікарем функціональної діагностики в лабораторії патофізіології кровообігу Київського науково-дослідного інституту клінічної та експериментальної хірургії, згодом Республіканського центру матері та дитини, науково-методичного центру «Георан». Неодноразово проходила курси підвищення кваліфікації з неврології в КМАПО імені П.Л. Шупика, а також на виїзних циклах Московської медичної академії імені І.М. Сєченова за фахом «неврологія», «епілептологія», «функціональна діагностика».

У 1994 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук. Інноваційні технології в діагностиці та лікуванні є обов’язковим складником іміджу Уляни Лущик як лікаря-новатора. Протягом 1990–1994 років вона розробила принципово нову методику локації та клінічної інтерпретації даних УЗДГ й УЗ-сканування артеріального та венозного русла голови й шиї. 19 липня 1995 року в Держпатенту України було зареєстровано патент на винахід «Спосіб ультразвукової діагностики стану судин головного мозку».

У 1996 році було засновано науково-методичний центр ультразвукової медичної діагностики «Істина». Його створення було продиктоване потребою розроблення нових методик ультразвукової діагностики. Тут Уляна Богданівна Лущик тривалий час обіймала посади наукового керівника та генерального директора.

У 1999 році У.Б. Лущик захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук.

У 2004 році вона стала лауреатом загальноукраїнського рейтингу професійних досягнень «Лідер України».

В 2012 році нагороджена орденом Вернадського «За заслуги в науці»