بلدي العربية
Ось і минув рік, як я проживаю в арабському світі. Так несподівано доля повернула все моє життя – від палкої любові до Батьківщини – України, до усвідомлення факту появи в моєму серці ще одного, другого дому в арабському світі – Омані. Коли приїхала вперше в Маскат – столицю Оману, була приємно вражена білизною цього міста. Перше враження тотальної білизни будівель викликало почуття свята, неначе все місто приготувалося до урочистої події. Тому для себе Маскат я так і назвала – моя біла столиця.
Ця білизна будівель Маскату полонила величчю, постійною святковістю, привітністю та стала моїм другим домом.
Поступово, в міру адаптації до життя в арабському світі, зрозуміла, що мене неодноразово переслідує думка, що я вже тут колись жила – все рідне до болю – зелені кущі, квіти, пальми, море, папуги і т.д.
Вся ця зелень, квіти, краса чимось нагадує Україну з трішки теплішим кліматом. Такі ж приємні та довірливі люди.
Нова Аравія!
Термін Аравія не новий в моєму житті – часто зустрічала цей термін в історичній літературі часів козаччини. Однак, ніколи не думала, що знайомство з арабським світом поступово відкрило для мене цілий каскад наукових досліджень в різних напрямах історії, географії, природознавства, етносу та ін.
День за днем збирала фото подібних речей, робила порівняння з нашою культурою, почала аналізувати, шукати подібні та відмінні риси в предметах побуту, ткацтві, різьбі, чеканках, елементах одягу, прикрасах та ін.
Обробляла інформацію, старалася порівнювати і консультуватися в етнографів, щоб зрозуміти корені, витоки, паралелі наших культур.
Сьогодні я спробую узагальнити все побачене, структурувати те, що зуміла зрозуміти і співставити, що можу пояснити або спробувати пояснити. Час поставить все на свої місця, однак колективний розум українців може багато що пояснити та доповнити з того, що я по бачила і не змогла до кінця пояснити.
Тому, вирушаємо у віртуальну подорож в чудову країну Оман, яка розкинулася на березі Індійського океану, окресливши прилеглі води як Оманське море.