Помаранчева революція

Помаранчова революція гідності 2004 року

Сьогодні це вже історія. І лише з позиції десятиліть можна зрозуміти і осягнути всю глибину трансформації мислення нації та державотворення України.

Фото з часів Помаранчової революції. Багато приємних спогадів, багато надій, які не оправдалися. Думаю, що така зрада влади перед народом, це кармічні уроки для обох сторін.

Мій 5-річний син тоді був з першого дня на Майдані. І так щодня. Ми вважали, що діти повинні це бачити і відчути. Дитя придумало свій власний лозунг: «Санта Клаус за Ющенка!».

На жаль, ситуативні лідери не завжди можуть бути лідерами нації тут і зараз. Багато було зроблено для підняття національного духу, благодійності і т.д. в результаті нація переросла свого лідера і не одного.

В результаті кожному воздасться по заслугах.

Карма вона така. З небосхилу видніше.

Революція стала справді карнавалом людської довіри та втрачених надій народу на мирну трансформацію України.

Щодо карнавалу – народ навчився самоорганізовуватися і влаштовувати карнавали з національними традиціями, самостійно розбиратися в звичаях, релігіях та політиках. Однозначно можна констатувати, що народ України пройшов черговий етап самоідентифікації та національної зрілості.

Кожен усвідомлює і пам’ятає тих потенційних 5 років, коли Україна мала шанс мирно вирішити  всі нагальні питання трансформації та розвитку.

Єдине шкода, що такий шанс мирної трансформації України ми не використали. А так все гарно починалося… Пост не сумний.

Україна за цих 15 років змінилася, українці вже нічого ні від кого не чекають, російсько-українська війна внесла свою лепту у змужніння нації, адаптації до страху війни та наступальних операцій. Ми навчилися жити в умовах війського часу, чоловіки змужніли, молодь знає, що хоче. Мости стоять пофарбовані в жовто-блакитну фарбу вже 7 років і не облазять. Значить, все якісно зробили і з любов’ю! Дороги починають радувати…

А в 2014-му варто було дати лише клич і самі б асфальт проклали і Україну б заквітчали. Не шкодую про уроки національної трансформації. Хоча мирним шляхом це все було б краще і більш результативно для розвитку і процвітання країни. Занадто жорстокою ціною став Майдан і воєнні втрати цвіту нації.

Сьогодні українці переформатовують планету. Інші держави високо оцінюють рівень інтелекту та фаховості українців, цінують глибокі знання, креативність, гідність та надійність. І це радує.

Революція гідності…. триває в кожному з нас по-своєму.