Здоров’я та духовність

Здоров'я та духовність 
Шлях до подальшого зростання – переосмислення свого життя та очищення 
кожного з нас

Фінансова криза стала результатом кризи духовної, а тому шляхи її подолання лежать не лише в економічній площині.

Чи була сьогоднішня криза неочікуваною?

Виникнення кризи цілком логічне, бо суспільство, яке тримається на брехні, рано чи пізно саме себе знищить. І якщо проаналізувати сфери бізнесу, які найбільше зачепила фінансова криза, ми побачимо, скільки брехні там було сконцентровано. Наприклад, іпотечне кредитування – тут починалося з фальшивих довідок про доходи у клієнтів, бездумного проектування майбутніх будинків, хабарництва, а закінчувалося здирництвом із боку як будівельних компаній, так і посередників. Інша галузь – металургія. Власники металургійних компаній, замість вкладати кошти в оновлення виробництва в Українi, задовольняли особисті потреби. Не секрет, що в пункти прийому металобрухту люди часто приносили вкрадене, навіть поцуплене зі цвинтаря, однак ніхто не намагався цьому протидіяти.

В останні роки багато хто перебував у постійній гонитві за надприбутками. Кредити створювали в людей ілюзію заможності. Авторитет здобували дорогими машинами, повагу – престижним одягом тощо. Люди почали жити у самообмані.

Ми забули, що, крім існування тілесного, є й інше – духовне, тобто світ цінностей, які не можна відкинути. І те, що дехто з власників бізнесу нині втрачає по кілька мільйонів на день, – закономірно, бо то відходять гроші, одержанi нечесним шляхом.

Криза – заслужене покарання?

Людина – це енергоінформаційна одиниця, що підпорядковується всім одвічним Законам Буття, за порушення яких має відповідати. «Що посієш, те й пожнеш», – казали наші пращури. Сіятимеш добро – й воно повернеться тобі сторицею, а як сіятимеш зло, то воно повернеться до тебе набагато більшим. Та звинувачувати в цьому треба тiльки себе й нікого іншого.

Думка в тонкому світі – матеріальна(!!!). І вчинене завжди можна змінити, виправити через спрямування думок, прагнень та дій у позитивне русло. Цьому сприяють альтруїстичні думки, співчуття й навіть страждання. Хоч як дивно, але страждання є каталізатором духовного прогресу, в той час як спокійне та безхмарне життя заколисує духовні сили людини, перешкоджає її самовдосконаленню.

Ми потребуємо не лише покаяння. Тільки активна духовна робота спроможна викорінити накопичений людиною негатив. Якщо ти сьогодні звертаєшся до Бога по прощення, а завтра не змінюєш свого способу життя та мислення, то твоє звернення не допоможе. Наслідки дій можна виправити тільки дією. Справжній шлях самовдосконалення – процес тривалий і складний.

Як сучасний стиль життя відбився на стосунках у сім'ї, на вихованні дітей?

Із такими поняттями, як добро, служіння людям, інтелігентність, вірність слову, толерантність, культура сімейних стосунків, у більшості родин дітей узагалі не знайомлять (як засвідчили результати соціологічного дослідження, таких сімей 76%).

Чому майже половина опитаних дітей удома та в школі почуваються самотньо й навіть відчужено? Вони не вірять, що в їхніх сім'ях може щось змінитися на краще. Натомість поміж батьків майже 83% переконані, що в родині все гаразд, а дітей треба перш за все добре годувати й одягати та щонайдовше оберігати від проблем дорослого життя.

Аналіз результатів опитування дітей засвідчив, що на дозвіллі вони віддають перевагу комп'ютеру (35%), телевізору (58%), а також футболу (23% поміж хлопчиків).

Існує тісний зв'язок між духовним і фізичним здоров'ям. Не лише пил осідає в наших квартирах, але й негативна інформація. Негатив так просто не зникає, бо він переходить із фізичного стану в енергетичний. Якщо людина не любитиме життя, не прагнутиме до повноцінного психічного й фізичного довголіття, то навіть найкращі лікарі їй не допоможуть.

Наприклад, під час війни, стихійного лиха чи іншої катастрофи у місці її виникнення поширюються всілякі інфекції, зростає кількість онкологічних захворювань. Чому? У людей підвищується стресове навантаження, посилюється страх і, як наслідок, зменшується імунний захист. Досить йому дати збій на кілька днів, і в організмі можуть накопичитися мільйони мутагенних клітин, із якими система захисту вже нічого не вдіє. Тоді й виникає злоякісний процес. До речі, церква навчає, що хвороба дається людині не просто так, здебільшого це спокута певних гріхів. Вона – неначе хрест, який не просто нести треба, але слід спокутувати свою провину, щоб не передати тягар гріха наступним поколінням.

Сучасні вчені, спираючись на давні знання та останні досягнення науки, стверджують, що духовність має матеріальну природу й виявляється у формі енергій. Ця жива реальна сила існує в кожній людині та потребує пробудження й розвитку. Людина має розкрити своє духовне “я”, навчитися відчувати духовний світ. Тоді вона зможе стати щасливою й самодостатньою, житиме в гармонії та нерозривній єдності зі світом.

Як сказав один великий мудрець, «Господь не настільки твердий, щоб замикати нас у залізну клітку долі». Вважають, що діапазон вільної волі дає третину можливостей, а дві третини зумовлено вчинками в минулому (кармою). Погодьтеся, що 33% , якщо використати їх належним чином, – це чимало.

Наскільки велике значення має національність і земля, на якій ти живеш?

Відсутність національної гордості – нині така ж болюча проблема, як і бездуховність. Допоки народ зберігає свою мову, він зберігає й свою землю в прямому та переносному значенні. Утративши рідну мову, люди втрачають підтримку своєї землі, й унаслідок цього енергетика регіону зазнає руйнації.

Якщо не активізувати український менталітет і мову, на нашу країну чекають тяжкі випробування. Слово має потужну силу. Ним можна вбити, а можна повернути до життя. Тому збереження рідної мови й українського менталітету – це не гра в патріотизм, а шанс на виживання!

Які ж зміни доконечне потрібні Україні?

Нині настала доба Водолія, яка з погляду астрології є духовною добою. Отож кожен має переосмислити своє ставлення до життя. Не слід шукати винних у своїх негараздах в особі держави чи ще когось. Ні, винен особисто ти. А шлях до подальшого зростання – це переосмислення власного життя та очищення.

Великим плюсом «помаранчевої революції», хоча зараз про це майже не згадують, було те, що люди хотіли змінитися. І політики начебто теж до того прагнули. Однак для здійснення змін їм забракло духовності.

Якби кожен переосмислив своє життя, ми мали б прекрасне майбутнє. Адже народ у нас дуже працьовитий і талановитий. Наша нація – це, власне, нація виробників, а не споживачів. У нас високий інтелект, хоча дехто й полюбляє називати Україну країною аграріїв. Ми є дуже добрими «донорами» інтелектуального продукту.

Я сьогодні як роботодавець дивлюся найперше не на диплом, а на фаховість та розум. Фірми, які керуються стандартноми стандартні рішеннями, зараз уже нікому не потрібні. У наш час виживає той, хто є неординарним. Копіювання тут не може бути. Маєш іти вперед завдяки своїм знанням, досвіду та інтуїції.

Уляна Лущик,
доктор медичних наук, юрист

 Презентація "Здоров'я та краса"

 Презентація “Зовнішня краса“

You-tube канал:
Уляна Лущик