Власна наукова експедиція “Бузкове море”

Що спільного в  темі курортів та судинній патології?

Здавалося б, що спільного в темі курортів та судинної патології. Виявляється досить багато. Здавна люди прагнули відновити своє здоров’я в цілющих джерелах, на морях, в бальнеологічних курортах і т.д. Основний мотивуючий фактор, який приводить людей на курорти – це патологічні, больові відчуття – відчуття болю в кістках, в суглобах. Часто люди кажуть «крутить суглоби на зміну погоди», «вночі не дає спати», «хрустять суглоби», «крутить ногу при тривалій їзді в автомобілі» та ін. На висоті гострого болю в спині ми провели дослідження і були дуже здивовані, коли побачили, що є проблеми з найдрібнішими судинами – капілярами . Так, біль в спині супроводжувався раптовим обмеженням кровопостачання хребта та нервових стовбурів. Якраз по трасі був угорський курорт Хайдусобосло з цілющими водами, які позиціонуються як «рідке золото». Справді, за день відмокання у величезних басейнах з теплою бурою водою дав свій результат – спину трохи попустило, змогла згинатися, злегка нахилятися. Здавалося, оживаю. Однак, на ранок все повторилося. Зрозуміла – це розплата за недбале ставлення до кістково-м’язевої системи протягом останнього року. На цей раз прихопило конкретно і дуже не доречно – прямо в туристичній поїздці. Різке обмеження кровопостачання в капілярах свідчило про запущеність патології. Прийшлося приймати спеціальні препарати, які завжди допомагали мені в подібних ситуаціях. Так, 2 тижні інтенсивного лікування, зняли гострий больовий синдром. Обстеження за допомогою технології судинного скринінгу показало, що стан мікроциркуляції покращився – знизився десь з 47% патологічного фону до 18% патології за сумарними гемодинамічними показниками. Однак цього було не достатньо. Тупий біль в кістках, суглобах залишався. Розуміла, поки літо, необхідно поправити здоров’я. Ось так і розпочався наш проект. 

А щодо кісткової системи – вона живе своїм життям – здавалося б міцна кісткова система як залізобетон не може потребувати доповнення. А виявляється навпаки – кісткова система кровопостачається найдрібнішими судинками – капілярами. АЛЕ… Зашлакованість кісткової системи зумовлює компресію ( стиснення зовні) найдрібніших судин – капілярів. Тому відновлювати кровопостачання в кістках – це вищий пілотаж в діагностиці та лікуванні судинної патології на мікрорівні.
Відомо, що довготривалі проблеми з кістково-м’язевою системою не можна вилікувати за короткий період часу.
Загалом, якщо цілісно подивитися на кістково-суглобову систему – слід акцентувати увагу на декількох патологічних чинниках, які в комплексі зумовлюють каскад неприємних відчуттів: це поступове «зашлаковування» кісткової тканини організму, обмеження кровопостачання, яке взаємопов’язано з порушенням обміну речовин. Оскільки протягом року проблема давала про себе знати – неможливо за короткий період часу позбутися її.

DSC_0053DSC_0063

 

DSC_0011DSC_0076

Оздоровлення натуральними засобами залишається найефективнішим і сприятливішим для організму. Не дивлячись на те, скільки нових препаратів і методик винайшли учені. Так, їх пігулки діють швидко. Але мають безліч протипоказань. А ліки від природи практично ідеально вирішують проблеми з самопочуттям. З метою розповісти вам більше про природні джерела здоров'я ми ведемо рубрику "Бузкове море". У ній говоримо про лікувальну грязь українських лиманів. Уявіть собі, в 1 грамі знаходиться від 1 до 3 мільярдів різних мікроорганізмів. Вони наповнюють грязь органічними кислотами, аміносполуками, біологічно активними речовинами, схожими на антибіотики, гормони, біостимулятори

Це унікальні компоненти, яких немає навіть в грязі відомого Мертвого моря. Про цілющу дію нашої грязі відомо давно. У 19 столітті її почали застосовувати "єгипетським способом" - на березі лиману обмазувалися гряззю, а потім грілися на сонці. Після перетворення грязі на тверду потріскану кірку, її змивали солоною ропою. Зараз до таких нехитрих методів додалася газогрязьова ванна, для якої 40 кілограм грязі розводять солоною ропою і додають 400 мл сірчаної кислоти. Людина, занурюючись в цю ванну випробовує цілий набір відчуттів - від побоювання спочатку до повного розслаблення і навіть блаженства у кінці, - розповідають співробітники лікарень. Більш простіші процедури - обгортання, аплікації, маски. Спосіб терапії підбирається залежно від проблеми, яку хоче вирішити людина. Але у будь-якому вигляді гязь за 15-20 підходів може позбавити від такої кількості хвороб, що з показань до її застосування реально скласти товстий медичний довідник.

DSC_0022DSC_0024корали Саки