Власний науковий проект “Усвідомлення української ідентичності” в соцмережах.

Лише піднімаючись з колін, долаєш страх та усвідомлюєш дискримінацію.

Останніх півроку активно займаюся власним науковим проектом дослідження зміни ментальності людей під час соціального переформатування суспільства в Україні. На момент початку студентського Євромайдану зрозуміла, що суспільне мислення щодо національної самоідентифікації знаходиться в такому досить ще зародковому стані, а події, які почали відбуватися в Україні в листопаді -грудні 2013 року носили далеко вже не карнавальний відтінок часів Помаранчової революції. Фактично це починався Майдан Гідності, чоловічий Майдан боротьби за національну незалежність.

Підводжу короткі підсумки свого наукового проекту, який самостійно веду з початку Майдану 2013 року: 

За останні 2 дні приємно вражена метаморфозами, які відбулися в суспільстві:

1) вчора ввечері,  23 серпня 2014 року, спостерігала чергу для фотографування біля колоннади прапорів біля Київської мерії;

2) складається враження, що на зміну моді на фіолетовий, кораловий та м'ятний входить новий тренд - жовто-блакитний;

3)  жовто-блакитний і вишивки не лише в моді одягу, але й в моді  на автомобілі;

4) Київ сьогодні - це свято вишиванки, яке започаткував В. Ющенко. Невже нам потрібно було відчути загрозу втрати України, щоб тотально вдягнутися в національні символи? Такого розмаїтя вишиванок та креативності нації я ще не зустрічала. Завжди відвідувала виставки на день Києва та день незалежності і милувалася креативом нації, який чомусь не знаходить підтримки на державному рівні. Зробила фото деяких вишиванок, від розмаїття очі розбігаються.  Серед чоловічих однозначно виділила хлопчину з чудовим офісним дрес-кодом- вишита краватка та сорочка - чудовий оберіг від синдрому менеджмера, вигорання на роботі та від хронічного стресу!  

5) Сьогодні в чергове милувалася віночками в українському стилі - це вже стало трендом сьогоднішньої моди.

6) Біженці асимілюються в Київські звичаї і по-своєму переживають всі етапи української аутоідентифікації, обгортаючись в державний прапор. Ми вже цей етап пройшли в грудні на Майдані, схід нас наздоганяє, по-своєму святкуючи разом зі столицею.  

7) І найголовніше - ми не перелякалися ворога, ми стали кращими - добрішими, чутливішими, більш спілковитими та чуйними.

Україна єдина і непереможна!

Контакти Уляни Лущик в соцмережах:

facebook linkedin  red-google-plus-button